AİLE KAMPLARI NEDİR? ÇOCUKLA TATİL PLANI YAPMAK

Çocuklu aileler için tatil planı yapmak, normal tatil planı yapmaya göre oldukça zordur. Çünkü gidilecek bölgenin, tesisin, yapılacak aktivitelerin çocuklar için uygun olması gerekiyor. Bunu araştırmak, karar vermek oldukça yorucu süreçtir. Tesise gidip görmeden, çocuklar için uygun olup olmadığını anlamaya yetmeyebilir. Sonra genelde çocuk sıkılmasın diye, çocukları yaşıt olan başka bir aileyle anlaşıp beraber tatil planı yapılır. Bu sefer farklı zorluklar çıkar. Mesela iki aile de aynı yere gitmek istemeyebilir, otelde karar kılamazlar v.s.

 

Neyse karar verildi, her şey ayarlandı tatile çıkıldı. Çocuklar bir iki oynarlar, etrafı keşfederler ama sonra.. Sonra yine ellerinde tablet telefon.. Ebeveynler tatilde çocukların ellerinde teknolojik aletleri görünce, çocuklar için yeterince bir şey yapmadığı hissine kapılıp, çocuklar ile oyunlar oynamaya çalışırlar ama bir yere kadar..

 

Aile kamplarına katıldığınızda tüm bu zorlu tatil süreçlerini yaşamadan keyif ve dinlence dolu anlar yaşarsınız.

 

Aile kampları, çocuklu aileler için alternatif bir tatil programıdır.

 

Küçük Filozoflar Kampta aile kamplarında çocuklar, yaşıtları ile alanında uzman eğitmenler eşliğinde, gelişim alanlarını destekleyecek etkinliklere katılırlar, ebeveynler de tatilde çay kahve içmenin, doğanın tadına varmanın veya kendileri için hazırlanmış etkinliklere katılarak kendine özel zaman ayırmanın keyfini çıkarırlar.

 

Ayrıca Küçük Filozoflar Kampta aile kamplarında ebeveyn ve çocukların beraber katılacağı etkinlikler, oyunlar da vardır. Böylelikle çocuk ailesiyle geçirdiği zamanı en kaliteli şekilde değerlendirmiş olur.

 

Çocuklar Türkiye’nin her bölgesinden gelen farklı kültürden ama bilinç seviyesi yüksek ailelerin çocuklarıyla sosyalleşme imkanı bulur.

 

Ebeveynler de kendileri gibi aile kamplarını tercih eden, aynı bakış açısına sahip ebeveynler ile sosyalleşme imkanı bulur.

 

Küçük Filozoflar Kampta aile kamplarında kamp programı yapılan tüm tesislerin çocuklara uygun olup olmadığı önceden gidip görülerek tespit edilir. Her kampın akış programı başından sonuna kadar, belirli bir algoritma takip edilerek, eğitim kadrosu ile üzerinde uzun zaman çalışılarak hazırlanır. Etkinlikleri açık havada uygulanmasına özen gösterilir. Çocuklar için hem eğitici, hem de eğlenceli olan etkinlikler tercih edilir. Gelişim alanlarını destekleyen etkinlikler çocuğa eğlence ile beraber sunulur. Hedef öncelikle çocuğun mutlu olmasını sağlamaktır. Çünkü Küçük Filozoflar Kampta

 

   “MUTLU ÇOCUK ÖĞRENİR” mottosuyla ilerler..

Zeynep Ilgaz

                                  Küçük Filozoflar Kampta Kurucu Genel Koordinatör – Çocuk Kitapları Yazarı – Eğitimci

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart